Parkour Akatemia :: Kevätnäytös

Kevätnäytös 2019

Tantereen kevätnäytös on 3.-4.5.2019. Esitystä harjoitellaan tuntien lomassa ja se on käynnissä parhaillaan.

Kevätnäytös-esityksiä on kolme kappaletta: PE 3.5. klo 18.00 ja LA 4.5. klo 12.00 sekä klo 15.00. Voit tarkistaa, missä näytöksessä mikäkin ryhmä on sivun lopussa olevasta listasta:

Yhteinen kenraaliharjoitus pidetään 2.5. klo 17.30-20.00. Tarkempi ryhmäkohtainen kenraaliaikataulu tulee lähempänä eikä ryhmän tarvitse olla koko kenraaliaikaa paikalla. Esitystä ennen esiintyjien on tultava paikalla tuntia ennen. Pikkuapina-ryhmäläisille riittää saapuminen paikalle 20 min ennen esitystä esitysvaatteet päällä.

Jos et ole vielä ilmoittanut halusta esiintyä jonkun ryhmän kanssa niin lähetä viestiä jyvaskyla@parkourakatemia.fi tai 045 892 7302. Laita viestiin kuka ja mikä ryhmä.

  • Pikkuapinat
    • Maanantain ryhmä LA1
    • Keskiviikon ryhmä  LA2
    • Perjantain ryhmä PE
  • Perhesirkus
    • TO ryhmä LA1
    • PE ryhmä PE, LA2
  • Sirkus 7-12v
    • MA ryhmä PE, LA1
    • TI ryhmä LA2
  • Lattia-tramppa 7-14v
    • KE ryhmä 7-9v PE
    • KE ryhmä 10-14v LA1
    • TO ryhmät 7-12v LA2
  • Ilma-akrobatia lapset ja -junnut
    • KE ryhmä PE
    • TO ryhmä (edistyneet) LA1, LA2
  • Esiintyvä ryhmä PE, LA1, LA2
  • Pariakro & akrojooga PE, LA1, LA2
  • Ilma-akro aikuiset edistyneet TO PE, LA1, LA2
  • Lattia-tramppa aikuiset
    • Ti ryhmä PE, LA1
    • Ke ryhmä LA2
  • Käsinseisonta TI PE, LA1
  • Parkour 7-12v
    • MA ryhmä PE
    • Ti ryhmä LA2
    • KE molemmat ryhmät LA1
    • TO ryhmä LA2
    • PE ryhmä PE
  • Parkour 10-14v ja parkour 9-12v jatko
    • MA 10-14v. ryhmä PE
    • TI edistyneiden ryhmä LA1, LA2
  • Perheparkour
    • MA ryhmä 3-6v PE
    • MA ryhmä 5-8v LA1
    • TI ryhmä 3-6v LA2
    • TI ryhmä 5-8v LA2
  • Parkour aikuiset
    • MA Lady-parkour LA2
    • TO ryhmä LA1
    • PE ryhmä PE 

 

KENRAALIAIKATAULU

Kenraaliaika Paikalla
Ryhmä
17.30-18.00 17:30
Pikkuapinat: Metsän asukit (1. kohtaus)
17.30-18.00 17:30
Perhesirkus: Metsän asukit (1. kohtaus)
17.30-18.00 17:30
Perheparkour: Metsän asukit (1. kohtaus)
18.00-18.20 17:40
Pariakro & akrojooga: Turistit (2. kohtaus)
18.20-18.40 18:00
Parkour 10-14v ja parkour 9-12v jatko: Kaupungin nuorisoa (3. kohtaus)
18.40-19.00 18:20
Parkour 7-12v: Koululaiset (8. kohtaus)
19.00-19.20 18:40
Ilmalapset ja -junnut: Metsän ilma-asukit (4. kohtaus)
19.00-19.20 18:40 Elsan soolo
19.20-19.40 19:00
Esiintyvä ryhmä: Raksaväki (5. kohtaus)
19.40-20.00 19:20
Kässärit: Salkkuväki (6. kohtaus)
19.40-20.20 19:20
Lattia-tramppa aikuiset: Salkkuväki (6. kohtaus)
20.00-20.20 19:40
Lattia-tramppa 7-14v: Koululaiset (6. kohtaus)
20.00-20.20 19:40 Harrin soolo
20.20-20.40 20:00
Sirkus 7-12v: Koululaiset (10. kohtaus)
20.40-21.00 20:20
Parkour & sirkus nuoret: Kaupunkilaisia yöllä (7. kohtaus)
21.00-21.20 20:40 Hirviön soolo
21.00-21.20 20:40
Ilma-akro aikuiset: Metsä-uni (9. kohtaus)